آمریکا

کانادا

استرالیا نیوزلند انگلستان اروپا مالزی امارات   
 
 
 
 
 

خانه> آرشیو مقالات> پیش بینی چهل سال آینده

تاریخ: 02/08/89

پیش بینی چهل سال آینده

طبق گزارشی که هفته پیش اعلام شد، طی چهل سال آینده، شمار بی‌سابقه‌ای از زنان در مسند قدرت جای خواهند گرفت، مهاجرت مسلمانان به غرب بیشتر شده و کارمندان اداره‌ها از کابین‌های خود رهایی می‌یابند.
بر اساس گزارش اعلام شده توسط "تافلر اسوشیتس"، شرکت مشاوره‌ای که توسط نویسنده کتاب جنجالی دهه 70 با نام "شوک آینده" بنیان‌گذاری شد، آمریکای جنوبی شاهد رشد اقتصادی بادوامی خواهد بود و خاورمیانه، در بین ادیان، فرقه‌ها و نژادهای خود گرفتار می‌شود.  
پیش‌بینی‌های "تافلر اسوشیتس" برای چهل سال آینده، به منظور اشاره کردن به چهلمین سالگرد کتاب "شوک آینده" است که در آن نویسنده، "الوین تافلر"، به بررسی دهه 70 پرداخت، تا ببیند در آینده چه روی خواهد داد.
از پیشگویی‌های چهل سال پیش وی، این بود که تکنولوژی و علم با چنان شتابی توسعه پیدا می‌کند که بسیاری از مردم قادر به هضم حجم زیاد اطلاعات جدید نخواهند بود و از دنیا عقب می‌مانند.
تعدادی از پیشگویی‌های کتاب "شوک آینده" به وقوع پیوسته است، به عنوان مثال اینکه، اخبار به سرعت در سراسر جهان خواهد پیچید، زوج‌های همجنس‌گرا با هم ازدواج کرده و تشکیل خانواده می‌دهند، و خشونت و بلایای طبیعی افزایش یافته وعواقب وخیمی به دنبال خواهد داشت...همانند نشت نفتی شرکت British Petroleum در خلیج مکزیک.
بنابراین شاید پیشگویی‌های تافلر اسوشیتس برای چهل سال آینده، ارزش توجه کردن را داشته باشد، به عنوان مثال، اینکه کشتی های حمل و نقل بزرگ‌تر می‌شوند تا شاهد تقاضاهای روزافزونی برای تحویل سریع‌تر و ارزان‌تر کالا باشند و اینکه دو کانال سوئز و پاناما توسعه می‌یابند.
طبق تصورات آنها، افراد بیشتری غذای مورد نیاز خود را، خودشان می‌کارند تا وابستگی خود را به کارخانه‌داران و توزیع‌کنندگان بزرگ کمتر کنند، همچنین افزایش سرعت بالای اینترنت و اجلاس‌های ویدئویی کم‌هزینه، کارمندان اداره‌ها را از کابین‌های خود رها ساخته و آنها را قادر می‌سازد درهر جای دنیا به کار خود بپردازند.
کشور چین، خود را در جایگاه قدرت اقتصادی جهانی خواهد نشاند، با دو کشور برزیل و هند متحد می‌شود تا پول رایج خود را نفوذ ببخشد و با ونزوئلا و کشورهای آفریقایی هم‌پیمان می‌شود تا اطمینان خاطر یابد که نیازهای انرژی خود را تأمین نموده است.
ایالات متحده، در این هنگام، برای تأمین 17 فلز کمیاب زمین، که برای تولید هر چیزی از قطعات اسلحه گرفته تا رادارها و توربین‌های بادی و ماشین‌های مولد، ضروری هستند، به چین وابسته خواهد شد.
توسعه شکل‌های دیگر انرژی سبب ورشکستگی کشورهای post-petroleum همچون عربستان سعودی، ایران، عراق،چندین کشور خلیج فارس، روسیه و ونزوئلا می شود.
دین مسیح به سرعت در نیم‌کره جنوبی جهان رواج خواهد یافت، در حالی که شمار زیادی از مسلمانان به غرب مهاجرت خواهند کرد، جایی که حضور آنها سبب شکل گیری دوباره اذهان عمومی و سیاست های دولت خواهد شد.  
تغییرات آب و هوایی سبب ذوب شدن یخ‌های دریا شده و گنجینه مواد معدنی و چاه‌های نفت را در معرض خطر قرار می‌دهد و از آنجا که سطح آب دریا بالا می آید، جمعیّت زیادی ناچار به ترک خانه‌های خود می‌شوند.
معاون مدیر شرکت تافلر "دبورا وست فال" گفت: "در سال 2050، یک جمعیّت سالخورده، دوره مراقبت طولانی‌تری در حدود چهار برابر را خواهد گذراند، و امنیّت‌اجتماعی و روان‌درمانی، یعنی همان بیمه سلامت آمریکا برای سالخوردگان، دیگر آنگونه که ما امروزه می‌شناسیم وجود نخواهد داشت."
وی اظهار داشت: "ما نمی‌دانیم چه چیزی را جایگزین آن سازیم؛ تنها چیزی که می‌دانیم این است که با افراد و نیازهای متفاوت، در جامعه ای متفاوت قرار خواهیم گرفت."
وست فال گفت: "اما در مورد زنان، آنها سمت های رهبری را در سراسر جهان با سرعتی بی‌سابقه به دست خواهند گرفت، و کشورها خواهند فهمید که نمی‌توان در جایی با تنها 50 درصد جمعیّت شرکت‌کننده در تصمیم‌گیری، موفق شد."
و بالاخره تافلر اسوشیتس پیش‌بینی می‌کند، در چهل سال آینده، همانگونه که جهان وارد عصر پتابایت می‌شود، جمع‌آوری اطلاعات سرعت بیشتری خواهد یافت.  
پتابایت‌ها، که توان ده الی پانزده برابر بایت را دارند، یا همان مقیاس اندازه‌گیری فایل‌های کامپیوتر، فضای هارد دیسک و حافظه امروزه، برای اندازه گیری فضای ذخیره هارد درایوهای متعدّد یا مجموعه اطلاعات مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
تافلر اسوشیتس پیش‌بینی می‌کند که از هم اکنون تا سال 2050، اندازه‌گیری اطلاعات با پتابایت‌ها و همچنین اشباع اطلاعات به صورت یک هنجار و الگو در خواهد آمد.

 

 
 
تماس با ما IELTS         آموزش انگلیسی         TOEFL درباره ما
   

کلیه حقوق قانونی برای faq.ir محفوظ است

designed by Zahra.H.Beigi