ادامه تحصیل در خارج از کشور

چگونه شروع به اپلای برای ادامه تحصیل در خارج از کشور کنم؟ قسمت دوم

میانگین امتیار کاربران: / 12
ضعیفعالی 

برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید زمان مناسبی را برای اپلای کردن در نظر بگیرید. در قسمت اول توضیح دادیم که اولین گام برای اپلای کردن انتخاب دانشگاه است، اما گام دوم اینست که در زمان مناسبی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است، اقدام کنید.

 

رشته های ممنوعه برای اتباع غیر ایرانی

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

سازمان سنجش آموزش کشور رشته های ممنوعه برای داوطلبان اتباع غیرایرانی در دو کنکور کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی سال 91 را به همراه جدول مناطق ممنوعه محل تحصیل اعلام کرد.

به گزارش مهر، پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهدات استخدامی برای جمهوری اسلامی ایران شود ممنوع است.

آخرین بروزرسانی (جمعه, 12 خرداد 1391 ساعت 18:29)

 

چگونه شروع به اپلای برای ادامه تحصیل در خارج از کشور کنم؟ قسمت اول

میانگین امتیار کاربران: / 26
ضعیفعالی 

نخستین گام برای اپلای کردن، انتخاب دانشگاه مناسب می باشد که در این خصوص لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید:

آخرین بروزرسانی (شنبه, 20 خرداد 1391 ساعت 12:55)

 

لیست دانشگاه های غیر معتبر انگلیس

میانگین امتیار کاربران: / 5
ضعیفعالی 

وزارت علوم اسامی دانشگاههای نامعتبر انگلیس را اعلام و تاکید کرد که دانشجویان به منظور دریافت مدرک دکتری بهتر است در دانشگاههای ممتاز معتبر از نظر این وزارتخانه تحصیل کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت مدارک دانشگاههای انگلستان در آخرین ارزیابی انجام شده از سوی وزارت علوم نشان می دهد که 85 دانشگاه این کشور پس از ارزیابی در ردیف دانشگاههای گروه 1 یا ممتاز و 45 دانشگاه در گروه 2 یا خوب قرار گرفته اند.

 

عدم اعتبار مدرک دانشگاه های انگلیس در ایران

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

نمایندگان مجلس، چندی پیش طرح کاهش رابطه با انگلیس را پس از گذشت دو سال در دستور کار خود قرار دادند و با موافقت حداکثری نمایندگان و تأیید شورای نگهبان این طرح لازم الاجرا شد.

به گزارش «خبرآنلاین» پس از آن وزارت علوم اعلام کرد که اگر فردی با این شرایط، همچنان خواهان ادامه تحصیل در انگلیس است، می‌تواند با هزینه شخصی خود در دانشگاه های انگلیس تحصیل کند و عملا بورس دولتی برای دانشگاه های این کشور لغو شود.

 

آخرین بروزرسانی (سه شنبه, 09 خرداد 1391 ساعت 07:23)

 

شرایط اعطای ارز دانشجویی

میانگین امتیار کاربران: / 3
ضعیفعالی 

معاون بورس و امور دانشجويان خارج سازمان امور دانشجويان وزارت علوم گفت: دانشجويان ايراني خارج از كشور طبق مقررات ارزي بانك مركزي كه در سايت اداره كل امور بورس وزارت علوم اعلام شده است مي‌توانند ارز دانشجويي دريافت كنند.

 

مزایا و معایب تحصیل در لبنان

میانگین امتیار کاربران: / 7
ضعیفعالی 

بدون شك بسیاری از دانشگاههای ایران سطح علمی بالاتری نسبت به دانشگاههای منطقه دارند، ولی چراحضوردانشجویان ایرانی در دانشگاههای خارجی ازجمله لبنان، در سالهای اخیر افزایش چشمگیری یافته است؟ برای یافتن علل آن و نیز آگاهی از وضعیت دانشجویان ایرانی در لبنان با چند تن از آنها به گفت و گو می نشینیم.

 

10 دانشگاه برتر جهان از نظر تعداد مقالات معتبر

میانگین امتیار کاربران: / 4
ضعیفعالی 

پایگاه SIR سومین گزارش جهانی خود را از رتبه‌بندی سالانه موسسه‌های علمی و دانشگاه‌های جهان منتشر کرده که بر اساس آن آمریکا از نظر تعداد موسسه‌های علمی و دانشگاه‌ها رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده اما برترین موسسه علمی جهان به چین تعلق دارد. 

 

توزیع کارنامه آزمون GRE

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 

توزیع کارنامه آزمون GRE) SUBJEC) از 7 خرداد آغاز شده و داوطلبان با مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور می توانند کارنامه خود را دریافت کنند.

داوطلبان شرکت کننده در آزمون GRE) SUBJEC) که در تاریخ 20 فروردین ماه 90 برگزار می توانند از شنبه 7 خرداد با مراجعه به سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه خود را دریافت کنند.

 

لیست دانشگاه های معتبر هند و ترکیه در پزشکی

میانگین امتیار کاربران: / 10
ضعیفعالی 

شورای عالی ارزشیابی وزارت بهداشت ضمن اعلام جدیدترین تغییرات اعتبار دانشگاهها برای متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور در تازه ترین تصمیم خود 5 دانشگاه هندوستان را در رشته های علوم پزشکی غیرمعتبر اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس مصوبه شورای عالی ارزشیابی در 24 اردیبهشت ماه سال 90 پنج دانشگاه در کشور هندوستان از اول اکتبر سال 2011 میلادی به بعد غیرمعتبر اعلام شده است.

 

افزایش اعتبار ویزای دانشجویان ایرانی در آمریکا

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده است که محدودیت های زمانی ویزای ایالات متحده برای دانشجویان ایرانی کاهش می یابد.

ویزای آمریکا برای دانشجویان ایرانی تاکنون به مدت سه ماه اعتبار داشت و تنها برای یک بار ورود به خاک آمریکا صادر می شد.

آخرین بروزرسانی (شنبه, 31 اردیبهشت 1390 ساعت 13:29)

 
مطالب بیشتر...
عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه FAQ از جدیدترین مطالب و اخبار مربوط به مهاجرت، ادامه تحصیل، کار و زندگی در خارج از ایران شوید.Translated By : www.faq.ir